آخرین مطالب

برگزیدگان جشنواره کوکو ۱۹

برگزیدگان جشنواره کوکو ۱۹

برگزیدگان جشنواره «کوکو۱۹» به دبیری شهره لرستانی معرفی شدند.

به نقل از روابط عمومی جشنواره «کوکو۱۹»، همزمان با پایان یافتن جشنواره «کوکو۱۹» و معرفی برگزیدگان این رویداد فرهنگی و هنری، نماینده برنامه توسعه ملل متحد، مسئول برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی و دبیر اولین دوره این جشنواره درباره این رویداد فرهنگی و هنری صحبت کردند.

این جشنواره به دبیری شهره لرستانی از اواسط تیرماه آغاز شد و با گذشت نزدیک به سه ماه به پایان رسید.

شهره لرستانی دبیر این جشنواره درباره برگزاری این رویداد گفت: جشنواره فرهنگی و هنری «کوکو ۱۹» با رویکرد آگاهی افزایی مشارکتی در زمینه کووید ۱۹ جهت شکستن زنجیره انتقال این بیماری فعالیت خود را با سوق دادن کودکان و نوجوانان این آب و خاک به سمت هنر و ادبیات و فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن رعایت پرتکل‌های بهداشتی در خانواده‌ها آغاز کرد.

وی افزود: در محورهای موضوعی بخش‌های مختلف جشنواره، بخش نقاشی ۳۸۴ اثر، بخش داستان‌نویسی ۲۰۰ اثر، بخش شعر ۵۰۰ اثر، بخش استندآپ کمدی ۸۲ اثر و بخش خانواده‌ها ۱۳۱ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، تعدادی از آنها برگزیده و در صفحه اینستاگرام جشنواره به نمایش گذاشته شد. ولی باتوجه به درخواست اکثریت شرکت‌کنندگان مبنی بر عدم دخالت آرای مردمی به دلیل استفاده از لایک‌های تقلبی که در سامانه جشنواره قابل تشخیص بودند، مبنای امتیازدهی به آثار همچنان برعهده داوران، سیاست‌گذاران و برگزارکنندگان جشنواره قرار گرفت.

کلودیو پروویداس نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد در ایران نیز درباره برگزاری جشنواره «کوکو۱۹» گفت: کووید ابعاد مختلف زندگی همه ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. ما بر این باوریم که داشتن اطلاعات و آگاهی نقش کلیدی در شکست دادن این بیماری دارد. برنامه توسعه ملل متحد و برنامه کمک‌های کوچک به اتفاق هم در این پویش آگاهی افزایی بسیار خلاقانه برای کودکان و خانواده‌ها مشارکت داشته‌اند. می‌خواهیم از چند نفر از جمله وزارت بهداشت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت‌هایشان در روند این جشنواره تشکر کنیم.

نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد در ایران در پایان گفت: ما از صمیم قلب امیدواریم که این روند آگاهی افزایی تکرار شود و ادامه پیدا کند تا همه جامعه درباره راه‌های مقابله با شیوع کووید ۱۹ و کاهش خطرات ناشی از آن آگاهی پیدا کنند. برای ما این جشنواره نمونه‌ای از یک همکاری موثر و رضایت‌بخش بود.

آسیه رضایی مسئول برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی در ایران نیز درباره برگزاری این جشنواره گفت: همانطور که می‌دانید شیوع کووید ۱۹ از اواخر سال ۹۸ تقریبا همه ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. در کنار همه سازمان‌ها و ارگان‌ها که برای پاسخگویی به بحران همه‌گیری کرونا تلاش می‌کردند، برنامه توسعه ملل متحد با همکاری برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی در ایران توانست از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده کند تا با روش‌های مشارکتی و خلاقانه به گروه‌های مختلف کمک کند.

مسئول برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی در ایران در پایان گفت: یادمان باشد با اینکه جشنواره تمام شده، همه‌گیری کووید۱۹ هنوز تمام نشده است. لطفا آنچه که در این جشنواره یاد گرفتیم و محتوایی که در این رویداد دیدیم و از آن لذت بردیم را با دیگران هم در میان بگذاریم. چراکه با آگاهی و پیروی جدی از دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانیم از سلامت جسم و روان خود محافظت کنیم و زنجیره انتقال را بشکنیم.

برندگان جشنواره به شرح زیر است:
نفرات برتر بخش شعر
حدیثه سادات‌ مهدوی خیرآبادی، ستایش میرشکار، طاها تاج‌الدین
نفرات برگزیده در بخش شعر
آزیتا صدیقی، تیدا غضنفری، محمدجواد بیات، سید احمد مولا، ترنم جلالیان
نفرات برتر بخش داستان کوتاه
امیرحسین مسلمان، ساقی جاهد مقرب، اسرا جوادی
نفرات برگزیده در بخش داستان کوتاه
بتول محمودیان نسب، نیروانا خلیلی، مهبد قزلسفلو، محیا کم، محمد صدرا، جمال پیله‌رود
نفرات برتر در بخش نقاشی در رده سنی ۷ تا ۱۱ سال
حنانه برزوئی، آرتا و آرتین یاری، یاسین‌صلاح‌پور شیرامین
نفرات برگزیده در بخش نقاشی در رده سنی ۷ تا ۱۱ سال
مهرآرا موحد مهر، زهرا تیموری مروستی، پانیذ وفابخش، آرشام عظیمی، ساینا صباغ
نفرات برتر در بخش نقاشی در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال
دنیا اسکندرزاده، سیده کیمیا موسوی، محمدامین شکارلو
نفرات برگزیده در بخش نقاشی در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال
دنیز گوزل‌زاده، علیرضا علی اصغری، عسل عبدی
نفرات برتر در بخش استندآپ کمدی
مهدیه غلامی، کیوان کیوانلو، امیرعلی کاظمی
نفرات برگزیده در بخش استندآپ کمدی
هستی عزیزی، تامارا یکتا
نفرات برتر در بخش خانواده
خانواده علم بیگی- خانواده قاسمی- خانواده باقرنژاد
نفرات برگزیده در بخش خانواده
خانواده طواف- خانواده کریمی- خانواده گورانی- خانواده موسوی- خانواده سراجی.
جوایز:
در بخش کودک: نفر اول هر بخش، یک تبلت به همراه یک هدفون؛ نفر دوم هر بخش، یک تبلت به همراه یک عدد فلش مموری ۱۶ گیگ و نفر سوم هر بخش، یک تبلت به همراه یک عدد فلش مموری ۸ گیگ اهدا می‌شود.
در بخش خانواده: نفرات اول تا سوم یک عدد گوشی موبایل و به نفرات برگزیده نیز تبلت اهدا می‌شود.

جشنواره «کوکو۱۹» با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط کانون آشنایی با حیات وحش و موسسه فرهنگی هنری ودود لرستانی و با حمایت مالی و معنوی برنامه کمک‌های کوچک تسهیلات محیط زیست جهانی برنامه توسعه ملل متحد و وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی در بهار و تابستان ۱۴۰۰ در سراسر ایران برگزار شد.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .