آخرین مطالب

۲۱ رمان عاشقانه و برتر جهان که حتما باید بخوانید

۲۱ رمان عاشقانه و برتر جهان که حتما باید بخوانید

۲۱ رمان عاشقانه و برتر جهان که حتماً باید بخوانید

21 رمان عاشقانه برتر جهان که حتماً باید بخوانید

این رمان‌های عاشقانه، از داستان‌هایی که اشکتان را درمی آورند تا داستان‌های تاثیرگذار، می‌توانند احساساتتان را دچار نوسان کرده و سرگرمتان کنند. در این مقاله ۲۱ رمان عاشقانه برتر جهان را آورده‌ایم که البته متاسفانه برخی از آن‌ها هنوز به فارسی ترجمه نشده‌اند. 


۱. مرا با نام خود صدا کن (Call Me By Your Name)، نوشته آندره آسیمان

رمان “مرا با نام خود صدا کن” آندره آسیمان (André Aciman) داستان الیو پرلمن را تعریف می‌کند که برای تابستان نزد خانواده‌اش رفته و در آنجا بین او و مهمان خانه داستان عاشقانه‌ای رخ می‌دهد.


۲. غریبه (Outlander)، نوشته دایانا گابالدون

داستان “غریبه” دایانا گابالدون (Diana Gabaldon) درباره کلر رندال، کسی که بین عشق دو مرد از دو قرن مختلف گیر کرده، حقیقتاً دلچسب است. این فیلم به یک سریال تلویزیونی هم تبدیل شده اما کتاب آن بهتر است.


از سراسر وب

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

 ارزان ترین بلیط های تهران به وان

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

 ارزان ترین بلیط های تهران به وان

ارزان ترین بلیط های تهران به وان

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

 ارزان ترین بلیط های تهران به وان

۳. به دنبال آلاسکا (Looking for Alaska)، نوشته جان گرین

خوانندگان جوان و مخصوصاً عاشق بهتر است “به دنبال آلاسکا” را بخوانند. جان گرین (John Green) که در گذشته داستان “خطایی در ستارگانمان” (The Fault In Our Stars) را نوشت، این بار هم داستان مایلس هالتر را تعریف می‌کند، او به یک مدرسه جدید می‌رود تا چیزهای تازه را تجربه کند اما به سرعت عاشق آلاسکا یانگ می‌شود.


۴. تقریباً الکس (Alex, Approximately)، نوشته جین بنت

بیلی ریدل حدود نصف سال تلاش کرد تا به الکس نزدیک شود. الکس عاشق فیلم و سینما است و بیلی تنها از طریق اینترنت او را می‌شناسند. او که شخصیت حقیقی الکس را نمی‌شناسد به او نمی‌گوید به خاطر دیدنش به این شهر آمده و در موزه کار می‌کند. پرتر راث یکی از نگهبانان جذاب موزه است که سعی می‌کند توجه بیلی را جذب کند. بیلی در ابتدا از پرتر بدش می‌آید اما رفته رفته عاشق اش می‌شود. او باید بین شخصیت مورد علاقه اینترنتی‌اش و پرتر یکی را انتخاب کند. اما داستان زمانی پیچیده می‌شود که متوجه می‌شویم پرتر هم رازهایی دارد – او الکس است. این داستانن زیبا از جین بنت (Jenn Bennett) را از دست ندهید.


۵. زنان برتر (Novel Women)، نوشته کلوپ کتاب دوستان

بری بنیان گذار یک کلوپ کتاب خوانی است که سعی می‌کند یک زن زیبا را که به دنبال ترغیب همسرش است، از او دور کند، در این میان استیسی از طلاق بازگشته و دوباره عاشق می‌شود. تس (یک بیوه) عاشق خدمتکارش می‌شود و شارلوت هم پس از یک طلاق وحشتناک دور عشق و عاشقی را خط کشیده است. اوا دروغ‌های همسرش را لاپوشانی کرده و سعی می‌کند به او و کارش فکر کند و هانا هم پس از ۱۶ سال زندگی با همسری که به کارش معتاد است عاشق مربی فوتبال دخترش می‌شود. نقطه مشترک تمام این زنان علاوه بر جنسیت شان، این است که همه عضو کلوپ کتاب خوانی هستند.

جالب‌تر این که این کتاب توسط یک کلوپ کتاب واقعی نوشته شد. نویسندگان آن، کیم سالیوان هاروانکو، پتی ورانا، فرن فورتادو، دنیز پانیک-دیل، و جین ان، عضو کلوپ کتاب دوستان هستند.


مطالب پیشنهادی
سنجاق
درمان ناباروری! در بهترین مرکز در ایران!
درمان ناباروری! در بهترین مرکز در ایران!
دوقلو باردار شدن!مرکز تخصصی سلامت باروری و درمان ناباروری
دوقلو باردار شدن!مرکز تخصصی سلامت باروری و درمان ناباروری
| پیشرفته‌ترین مرکز ناباروری | آی وی اف موفق
| پیشرفته‌ترین مرکز ناباروری | آی وی اف موفق
راحت و بی دردسر ماشینتو بفروش!
راحت و بی دردسر ماشینتو بفروش!

۶.صداقت (Honesty)، نوشته سث کینگ

داستان عاشقانه سث کینگ (Seth King) درباره دو دانشجوی کالج است که دوست دارند خودشان باشند. این رمان مشکلاتی را نشان می‌دهد که اگر بخواهید خودتان باشید و در برابر هنجارهای اجتماع بایستید، با آن‌ها مواجه خواهید شد.


۷. روشنایی از دست رفته (The Light We Lost)، جیل سانتوپولو

رمانی زیبا از جیل سانتوپولو (Jill Santopolo). زمانی که لوسی و گیب در سال‌های پایانی کالجی در کلمبیا، همدیگر را ملاقات می‌کنند هرگز تصور نمی‌کنند چه در انتظارشان است. مسیرهای کاری متفاوت که دنیایشان را از هم جدا می‌کند تنها نقطه شروع است. با خواندن این رمان مسیر ۱۳ ساله آن‌ها را خواهید دید که پر از رؤیا، آرزو، حسادت، خیانت و البته، عشق، است.


۸. تاریک‌تر (Darker)، نوشته‌ای آل جیمز

در این رمان به ذهن کریستین گری وارد می‌شویم. درحالی که در “پنجاه طیف تاریک‌تر” همه چیز را از نگاه ای ال جیمز (E L James) می‌بینیم. مطمئناً طرفداران این مجموعه دوست دارند پیش از ورود آنا با ذهنیت کریستین آشنا شوند.


از سراسر وب

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

کتاب زیست شناسی جامع خیلی سبز | کتابچی

 ارزان ترین بلیط های تهران به بورسا

تامین هزینه‌ی درمان کودکان کم‌برخوردار با اسنپ‌کلاب

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

کتاب زیست شناسی جامع خیلی سبز | کتابچی

کتاب زیست شناسی جامع خیلی سبز | کتابچی

 ارزان ترین بلیط های تهران به بورسا

ارزان ترین بلیط های تهران به بورسا

تامین هزینه‌ی درمان کودکان کم‌برخوردار با اسنپ‌کلاب

تامین هزینه‌ی درمان کودکان کم‌برخوردار با اسنپ‌کلاب

کتاب زبان جامع کنکور مبتکران | کتابچی

کتاب زیست شناسی جامع خیلی سبز | کتابچی

 ارزان ترین بلیط های تهران به بورسا

تامین هزینه‌ی درمان کودکان کم‌برخوردار با اسنپ‌کلاب

۹. خورشید و گل‌هایش (The Sun and Her Flowers)، نوشته روپی کور

مجموعه جدید روپی کور (Rupi Kaur) که شامل پنج فصل است – پژمردن، افتادن، ریشه گرفتن، شکفتن و غنچه دادن – در حقیقت به شکوه عشق می‌پردازد. یادتان نرود که مجموعه شعر او، “شعر و عسل” (Milk and Honey) را هم بخوانید.


۱۰. یک بار و برای همه (Once and for All)، نوشته سارا دسن

لونا در شغل تابستانی خود به عروس‌ها کمک می‌کند تا کارهای مراسم عروسی خود را انجام دهند اما از انجاییکه عشق اول اش سرانجام خوبی نداشته تصور می‌کند زندگی عاشقانه‌اش به پایان رسیده است. تا اینکه امبروز به زندگی‌اش وارد می‌شود. امبروز می‌خواهد به خواسته‌اش برسد و چیزی که او می‌خواهد لونا است. آیا لونا متوجه می‌شود که شانس دوم زندگی عاشقانه‌اش بر سر راهش قرار گرفته است؟ اثر زیبای سارا دسن (Sarah Dessen) را از دست ندهید.


۱۱. سوگند به این زندگی (Swear On This Life)، نوشته رنه کارلینو

زمانی که امیلین رمان جی. کولبی ناشناس را می‌خواند همه از آن تعریف می‌کنند، خود امیلین هم از داستان رمان، که درباره یک زوج عاشق است که می‌خواهند زندگی بهتری داشته باشند، خوشش می‌آید. امیلین رفته رفته متوجه شباهت‌های داستان با زندگی خود شده و می‌فهمد که جی. کولبی همان جس کولبی، بهترین دوست و عشق اول اش است. او که از دانستن این موضوع شوکه شده حالا باید با جس دیده کرده و حقیقت پرفروش‌ترین رمان او را بداند. رنه کارلینو (Renée Carlino) درس های زیادی را در این کتاب گنجانده است.


۱۲. مرا ببین (See Me)، نوشته نیکلاس اسپارکس

مطمئناً می دانید که حین خواندن رمان‌های نیکلاس اسپارکس (Nicholas Sparks) باید یک جعبه دستمال کاغذی در کنار خود قرار دهید. در این رمان، کولین و ماریا به طور تصادفی همدیگر را دیده و عاشق هم می‌شوند. زمانی که درباره آینده خود صحبت می‌کنند متوجه می‌شویم که در زندگی گذشته ماریا حقایقی وجود دارد.


۱۳. الینور و پارک (Eleanor & Park)، نوشته رینبو روول

رمان الینور و پارک نوشته رینبو روول (Rainbow Rowell) پرفروش‌ترین رمان نیویورک تایمز بوده و طرفداران بسیاری دارد. در این رمان متوجه می‌شویم که عشق اول چگونه است و چه مشکلاتی دارد، مشکلاتی که برخلاف تصورمان تا ابد باقی نمی‌مانند.


۱۴. من پیش از تو (Me Before You)، نوشته جوجو مویس

پرفروش‌ترین رمان نیویورک تایمز، رمانی نوشته جوجو مویس (Jojo Moyes) است که بیش از پنج میلیون نسخه از آن به فروش رسید. لوئیزا کلارک یک دختر معمولی است که از یک پسر فلج به نام ویل ترینور نگهداری می‌کند اما رفته رفته حوادثی روی می‌دهد که اشکتان را درمی آورد. حتماً سری دیگر کتاب، “من پس از تو” (After you) را نیز فراموش نکنید.


۱۵. بازی نفرت انگیز (The Hating Game)، نوشته سالی ثورن

لوسی هاتن و جاشوآ تمپلمن، دو دستیار هستند که از هم متنفرند و بر سر ارتقا شغلی با هم رقابت می‌کنند. تا پایان داستان حوادث خنده داری روی داده و متوجه می‌شویم آن‌ها در حقیقت از هم متنفر نیستند. خواندن این کتاب از سالی ثورن (Sally Thorne) را به تمام طرفداران رمان های عاشقانه پیشنهاد می‌کنیم.


۱۶. با ما به پایان خواهد رسید (It Ends With Us)، کولین هوور (olleen Hoover)

لیلی که تصور می‌کند عشق اول اش، اطلس، را فراموش کرده، از یک جراح اعصاب به نام رایل خوشش می‌آید. زمانی که بین آن دو همه چیز به خوبی پیش می‌رود، اطلس سر رسیده و به لیلی یادآوری می‌کند که چه رابطه‌ای داشتند و گذشته‌شان چه بود. این رمان باعث می‌شود با احساسات حقیقی خود رودرو شوید و مطمئناً پس از خواندن آن را به اطرافیان خود توصیه خواهید کرد.


۱۷. دوستان معمولی (Just Friends)، نوشته بیلی تیلور (Billy Taylor)

آگوست و ایتان از هفت سالگی بهترین دوست هم بوده‌اند. آن‌ها پس از گذشت ۱۲ سال هنوز باهم دوست هستند. آن‌ها در همه لحظات کنار هم بوده‌اند: غم، شادی، شهرت، خوشبختی، به همین دلیل آگوست متوجه می‌شود که دوست دارد برای ایتان چیزی جز یک دوست معمولی باشد.


۱۸. کتابفروشی کوچک پاریس (The Little Paris Bookshop)، نوشته نینا جرج

نینا جرج (Nina George) داستان موسیو پردو را تعریف می‌کند، صاحب یک کتابفروشی که برای قلب‌های شکسته که به سراغش می‌آیند بهترین داستان عاشقانه را تجویز می‌کند. تنها قلبی که نمی‌تواند چیزی برایش تجویز کند قلب خودش است. از عشق ناپدید شده او تنها یک نامه به جا مانده، بنابراین پردو سفری را به جنوب فرانسه آغاز می‌کند تا به آرامش درونی دست یابد.


۱۹. پنجاه طیف آزادی (Fifty Shades Freed)، نوشته ای ال جیمز (E L James)

از آنجاییکه قرار است فیلم جدید این مجموعه اکران شود، بنابراین بهتر است تا پیش از آن از تمام داستان‌های رخ داده بین آناستازیا و کریستین باخبر باشید. بنابراین رمان های قبلی را هم بخوانید: پنجاه طیف خاکستری و پنجاه طیف تاریک تر.


۲۰. دفترچه خاطرات (The Notebook)، نوشته نیکلاس اسپارکس (Nicholas Sparks)

این رمان به معرفی نیاز ندارد. اگرچه احتمالاً فیلم آن را هزار بار دیده‌اید اما هنوز هم خواندن کتاب اصلی ارزشش را دارد. داستان عاشقانه نوح و الی و رابطه عاشقانه‌شان که با وجود سال‌ها دوری از هم باقی مانده، ارزش خواندن را دارد.


۲۱. معشوقه (The Mistress)، نوشته دنیل استیل

دنیل استیل (Danielle Steel) پرفروش‌ترین نویسنده زنده است که بیش از ۸۰۰ میلیون نسخه از آثارش به فروش رسیده، بنابراین این نویسنده عشق را خوب می‌شناسد. آخرین کتاب او، “معشوقه” درباره ناتاشا لنو است که دوست دارد فرار کند و در این میان عاشق نقاش قهاری به نام تئو لوکا می‌شود. ولادیمیر استانیسلاس یک میلیاردر است که ناتاشا را از خیابان به قصر خود آورده تا معشوقه‌اش باشد، بنابرای ناتاشا یک اسیر است که راهی برای فرار ندارد. او باید بین ماندن یا فرار برای رسیدن به مرد مورد علاقه‌اش یکی را انتخاب کند.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .